Dijital Sandık
23 Haziran 2019 İstanbul Seçim Anketi Sonuçları İçin Tıklayınız

Binali Yıldırım: İstanbul benim ortak paydam

Binali Yıldırım şehrin geleceği ve marka değeri için İstanbullu kimliğini oluşturmanın önemine dikkat çekti. Yıldırım, "İstanbul benim ortak paydam” diyerek de kucaklayıcı ve kapsayıcı bir yönetim sürdüreceğini belirtti

Cumhur İttifakı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, gazetelerin Genel Yayın Yönetmenleri ile Hıdiv Kasrı'nda bir araya gelerek kampanya sürecini değerlendirdi. Yıldırım şu önemli mesajları verdi:

KÜRTLERİN OYLARINI PAZARA ÇIKARMAK ETİK DEĞİL

Siyasi görüşü ne olursa olsun, İstanbul'un geleceği için herkesten destek istiyoruz. Buna HDP'ye oy verenler de dahil. Benim dediğim şu: HDP aday göstermediğine göre, HDP'lileri bağlayacak bir şey yok. Pekala beni destekleyebilirler. Geçmişte de bugün de AK Parti HDP'yle birlikte bölgeden Kürt vatandaşlarımızdan en fazla destek alan partidir. Bu yüzden ben HDP'nin Kürtlerin oylarını pazara çıkarmasının çok dürüst bir iş olmadığını düşünüyorum. Pazarlık yapılmasının siyaseten de etik olmadığını düşünüyorum.

HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ

İnsan odaklı siyaseti çok önemsiyorum. Hizmette siyaset olmaz. Hizmeti kimin aldığının önemi yok, buna bakmam. Bunu da 16 yıllık geçmişimizde hep ortaya koyduk, ispatladık. Bölgeye, batıya göre 4.5 kat fazla yatırım yaptık. 2003'te ülkenin ortalama milli geliri 3 bin 200 dolardı, bölgenin ortalaması 600-700 dolardı. Şimdi bölgenin ortalaması 3 bin doların üzerine çıktı. Yaptığımız yatırımlarla açığı kapattık.
 

HERKES ETNİK KİMLİĞİNDEN ONUR DUYMALI

Etnik kimliğin bir insanın doğuştan gelen, onur-şeref duyacağı bir özelliği olduğuna inanıyorum. Kimse etnik kimliğiyle ötekileştirilmemeli, aşağılanmamalı, bundan da utanmamalı. Bu kabul edilemez. Tabi etnik kimliğimizi gururla ifade ederken, ay yıldızlı bayrağımızı, vatan toprağımızı, milletimizi ve devletimizi aynı inançla ifade etmemiz lazım.

GELECEĞİMİZ İSTANBUL

İstanbul kimliği çok önemli. Belediye başkanı olursam şehre aidiyeti geliştireceğim. Bunun da yolu İstanbulluları şehrin geleceğine ortak etmekten geçiyor. İstanbullu kimliğinin üst kimlik olarak yerleşmesi lazım. Şehrin geleceği ve marka değeri için bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Nasıl başaracağız? Şehir aidiyetini kazandırmakla. İstanbul'un geleceği ile ilgili önemli kararlarda, projelerde her konuda mutlaka paydaşlarıyla konuşacağız, görüşeceğiz. İstanbul kimliğini kabullendirmeye çalışacağız. İstanbul benim ortak paydam olacak. "Biz seçildik, artık siz karışmayın" yok.

SÖZÜ OLAN HERKES SANDIĞA GİTMELİ

İstanbul'un geleceği, bu şehirde yaşayan ve oy kullanan 10.5 milyon hemşerimizi ilgilendiriyor. "Söyleyecek sözüm var" diyen herkes sandığa gitmeli diye düşünüyorum.

MHP'YE TEŞEKKÜR

Çok yüksek oranda destek veriyor. Sıkıntı yok, ayrışma yok. Sayın Devlet Bahçeli'ye ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatına teşekkür ederim.

Kaynak: sabah.com.tr
Copyright © 2019 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.