Dijital Sandık
23 Haziran 2019 İstanbul Seçim Anketi Sonuçları İçin Tıklayınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahte senet tüccarlarına Ankara'yı teslim edemeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sahte senet tüccarlarına Ankara'yı teslim edemeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Elmadağ mitingine katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Kendilerine verdikleri desteklerden dolayı Elmadağlılara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5 yıl önce Türkiye'ye, Ankara'ya ve Elmadağ'a koşan, koşturan bir Cumhurbaşkanı olacağımızın sözünü vermiştik. Sizlere içeride ve dışarıda milletimizin başını dik tutacağımızı söylemiştik. 5 yıl önce ülkemizi terörle mücadelede, yatırımlarda, turizmde, ulaşımda ve dış politikada başarıdan başarıya taşıyacağız demiştik. Gerekirse canımız pahasına, milletimizin iradesine leke sürdürmeyeceğimizi vadetmiştik. Rabb'ime hamdolsun sizlere mahcup olmadık. Emanetinizi, milletimizin iradesine asla halel getirmedik." diye konuştu.

Terörle mücadele konusuna değinen Erdoğan, "Şehirlerimizi hendek terörüyle, bombalı barikatlarla işgal etmeye çalışan bölücüleri kazdıkları çukurlara gömdük. PKK'sından PYD'sine, FETÖ'sünden DEAŞ'ına kadar eli kanlı çetelerin tamamına ağır darbeler indirdik, indiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"(Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te ve Kandil'de inlerine gireceğiz.) dedik ve girdik. İşte dün, bölücü örgütün lider kadrosundan bir grup, Irak'ın kuzeyinde başarılı bir operasyonla imha edildi. İHA'larımızla, SİHA'larımızla, F-16'larımızla ATAK helikopterimizle daima tepelerindeyiz, enselerindeyiz. 'Kandil'de terörist yok.' diyen Bay Kemal'in CHP'sine rağmen, Bay Kemal'in ittifak ortaklarına rağmen Suriye ve Irak'taki terör bataklıklarını tek tek kurutuyoruz. Bay Kemal ne diyor? 'YPG buraya niye saldırsın?' diyor. Çünkü onlarla beraber, onlarla omuz omuza. Aynı şekilde 15 Temmuz gecesi demokrasimize saldıran FETÖ'cü hainleri sizlerle beraber Ankara'da İstanbul'da bozguna uğrattık."

"Devlete darbe indirenlerin darbesini geri çevirdik"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım" dediğini anımsatan Erdoğan, şunları belirtti:

"O gece darbecilerle anlaşıp, Atatürk Havalimanı'ndan saat 23.15'te tankların arasında sıvışıp gitti. 01.15'te de havalimanına ailemle beraber, ben indim. Üstümüzden F-16'lar, helikopterler uçuyordu. Ama on binler Atatürk Havalimanı'ndaydı, ben milletimle beraberdim, Bay Kemal oradan kaçıp gitmişti. O, Bakırköy Belediyesinde kahvesini yudumlarken, biz de darbecilere karşı Mehmetçik'imizle, polisimizle beraber onları yok ediyorduk. Ve 16 saatte devlete darbe indirenlerin darbesini geri çevirdik ve işi bitirdik. Bunların çoğu cezaevlerinde."

Alandakilerin, "Dik dur eğilme, Elmadağ seninle" sloganına Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bugüne kadar beşeri güçlerin önünde eğilmedik, sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Başka yerde asla." yanıtını verdi.

Darbe girişimi sırasında Ankaralılarla, Elmadağlılarla ve Kahramankazanlılarla Türk siyasi tarihinin en büyük demokrasi zaferine imza attıklarını belirten Erdoğan, "Tıpkı bir asır önce İstiklal Harbi'mizde olduğu gibi vatanımızın bekasına kasteden alçakları ve arkalarındaki güçlerle yenilgiye uğrattık. İnşallah bundan sonra da aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İnşallah size, itimadınıza ve dualarınıza layık olacağız. Fakat bunun için devletimizin, demokrasimizin güçlü olması lazım. Bunun için milli iradenin bir kez daha sandıkları fethetmesi lazım. Bunun için Elmadağ'ın, Ankara'nın yanımızda sapasağlam durması lazım." diye konuştu.

"31 Mart seçimleri aynı zamanda beka seçimleridir"

Milletiyle birlikte yürüyen bir siyasetçiyi sindirebilecek hiçbir fani gücün olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşıyla aynı safta duran, aynı hedefe koşan bir devlet adamını durdurabilecek hiçbir engel yoktur. Kardeşlikle dayanışmayla büyüyen bir ülkenin önünü hiç kimse kesemez, cesaret dahi edemez. İşte bunun için 31 Mart seçimleri sadece belediye değil aynı zamanda beka seçimleridir." ifadesini kullandı.

Yerel seçimlere az bir süre kaldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların sandıklara gitmeyi ihmal etmemesini istedi.

Erdoğan, "Şimdi birileri diyor ki 'Seçimler bitsin de göreceğiz. Pazar günü bir intikam seçimidir.' Be ahmak, neyin intikamı? Bunların beyni sulanmış beyni. Neyin intikamını alıyorsun? 15 Temmuz'un intikamını alıyormuş. Bu ifadeleri kullananlara yargıda gereken dersi vereceğiz. Halkıma 'terörist' ifadesini kullandığımı söyleyenlere de yargıda gereken dersi vereceğiz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Man Adası iddialarını anımsatan Erdoğan, "Makbuzlar çıkarttı, ben ve ailem paralarımızı orada saklıyormuşuz. Dava açtık, ilk turunu kazandık, 2,5 milyon. Şimdi istinaf mahkemesinde, buradan geldikten sonra Mehmetçik Vakfına hibe edeceğim." diye konuştu.

Hep birlikte çok çalışarak seçimde sandıklardan AK Parti'nin birinci parti olarak çıkması için milletvekilleri, bakanlar ve tüm teşkilat mensuplarıyla sahalarda bulunduklarını bildiren Erdoğan, hiçbir ayrım yapmadan tüm Türkiye'yi dolaştıklarını ve 82 milyonun her ferdine 31 Mart'ın önemini anlattıklarını söyledi.

"Elmadağ'ın bizi yarı yolda koymayacağını da çok iyi görüyorum"

Vatandaşlardan, 31 Mart'ta sandıklara koşmalarını, sandıklara sahip çıkmalarını isteyen Erdoğan, "Bir kez daha sandıkları patlatmanızı istiyoruz. Elmadağ'da vatandaşların yüzlerinde bugün bu kararlılığı görüyorum." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin geçmişinin başarılarla dolu olduğunu kaydeden Erdoğan, tam 5 dönem, art arda 25 sene Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığını rekor oy oranlarıyla yürüttüğünü, Kayserili vatandaşların sevgisini, takdirini kazandığını vurguladı. Erdoğan, "Özhaseki, belediye hizmetlerinde 25 yıllık tecrübesi olan, ülkemizin parmakla gösterilen belediye başkanlarından biridir." değerlendirmesinde bulundu.

Özhaseki'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da yaptığını anımsatan Erdoğan, çevre ve şehirciliğin aslında yerel yönetimin bir üst kademesi olduğunu anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakanlığı süresince terör örgütünün Güneydoğu ve Doğu'daki illerimizi nasıl çukurlarla, kanallarla ne hale getirdiğini biliyorsunuz, bunları hep izlediniz değil mi? İşte oraları bütün o binalar o yıkılan binaların yerlerine şimdi modern bir Diyarbakır, modern bir Şırnak, Silopi, Nusaybin oraları ayağa kaldırdık. Siirt, Mardin, Van oraları ayağa kaldırdık. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Ayrıca Elmadağ Belediye Başkan adayımız Gökhan Küçükçelebi de çalışkanlığı, dinamizmi ile üstlendiği sorumlulukları en güzel şekilde yerine getirmiştir. Her iki adayımız da özü sözü bir, ahdine sadık dürüst insanlardır. İnşallah, 31 Mart'ta büyükşehirde Özhaseki ile beraber ağabey-kardeş gibi çalışacak bizimle de istişare halinde Elmadağ'a hizmet edeceklerdir. Ben Cumhurbaşkanı olarak, Mehmet Özhaseki kardeşim büyükşehir belediye başkanı olarak Gökhan kardeşimiz de ilçe belediye başkanı olarak el ele vereceğiz, Elmadağ'a hizmetlerin en güzelini getireceğiz. Bu üçlü dayanışma mı başarılı olur, yoksa devletle hiç ilişkisi olmayan, irtibatı olmayan bir mekanizma mı? Soruyorum hangisi olur? Şimdi 4,5 yıl, ülkenin başında bu kardeşiniz var. Öyle mi? Kabine aynı şekilde şu anda fakirin kabinesi. Burada farklı bir şeyler olursa, uyum içinde olmadığımız birileriyle hizmet olur mu? Desteğinizle 31 Mart'tan sonra Elmadağ'a yeni yatırımlar, yeni eserler kazandırmayı inşallah sürdüreceğiz. Ben her iki adayımıza da güveniyorum. Sizlerin de güvenmesini istiyorum. Elmadağ'ın bizi yarı yolda koymayacağını da çok iyi görüyorum."

Ankaralının basiret sahibi olduğunu, onun için lafa değil icraata baktığını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ankaralı feraset sahibidir. Onun için kuru vaade değil, esere hizmete bakar. Ankaralı dürüsttür, namusludur, samimiyete, ahlaka, erdeme bakar. Onun için alengirli işlere bulaşanlardan defolu isimlerden hazmetmez. İşte bak sahte senetlerle adam neler çeviriyor, öbür taraftan vergi kaçakçılığı da yapıyor. Bütün bunlar var. Şimdi hayatı bunlarla geçen birisinin Ankara'mıza hizmet etmesi mümkün mü? İşte bunlar Bay Kemal neyse tencere kapak meselesi. Yuvarlanmış aynen öyle. Benim Ankaralı kardeşim vatanperverdir, onun için bölücülere taşeronluk yapanlara prim vermez. Ankaralı kardeşim cesurdur, yiğittir, delikanlıdır, harbi ve hasbidir. Onun için namerde boyun eğeni, boyun bükeni sevmez. Ankaralı onurludur, gururludur, onun için eş başkanlardan azar yiyenlere emaneti teslim etmez."

'Defolu adaylar benim Ankaralı kardeşlerimi temsil edemez'

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bay Sezai diye birisi var, tehditlerini içine sindiren bir şahıs, bu şehirde büyükşehir belediye başkanlığı yapabilir mi? Sosyal medyadan sürekli ayar yiyen, azar işiten bir kişi sizi temsil edebilir mi? Yüzlerce bölücü örgüt sempatizanı, CHP rozeti ile belediye meclis üyesi yapmaya kalkanlara Allah için başkentin anahtarları teslim edilebilir mi? Geçmişi hile ile kirli karanlık ilişkilerle, çek senet usulsüzlükleriyle dolu bir zattan Ankara'ya bu şehir teslim edilebilir mi? Girdiği iki seçimin ikisini de kaybetmiş birisi Ankara'yı Türkiye'nin başkentini yönetebilir mi? Kimse kusura bakmasın ama böyle bir şahıstan ne Ankara'ya ne Elmadağ'a hayır gelmez. Defolu adaylar benim Ankaralı kardeşlerimi temsil edemez. Kandil'in uzantıları karşısında eğilip bükülenlerden başkente belediye başkanı olmaz. Daha kendi haysiyetini bile korumayanlardan Ankaralının emanetine sahip çıkması beklenemez. Eş başkanların küstahlıklarına yürekleri yetip tek söz edemeyenler, sizin hakkınızı, sizin hukukunuzu hiç koruyamaz. Bugün kendisine yapılan tehdidi sineye çeken yarın Diyarbakır'da, Mardin'de olduğu gibi belediyesinin bodrumunda atılan tokatları, kurulan sözde mahkemeleri de sineye çeker. Bugün hakaretlere sesini çıkarmayan, yarın Allah korusun belediyenin önünde hendek kazılmasına, çukur açılmasına da karşı koyamaz. Nitekim bu omurgasızlığı sadece biz değil, diğer partilere mensup vicdan sahibi vatandaşlarımız da içlerine sindiremiyor."

Kaynak: AA, trthaber.com
Copyright © 2019 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.