Dijital Sandık
23 Haziran 2019 İstanbul Seçim Anketi Sonuçları İçin Tıklayınız

Kılıçdaroğlu: Hiç kimseyi kötülemeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kardeşçe yaşayacağız. Kavga etmeyeceğiz. Hiç kimseyi kötülemeyeceğiz." dedi.

İstanbul’da dün Eyüpsultan ve Şişli’de halka hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmalarında özetle şunları söyledi:

HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ

Ayın 31’inde sandığa gideceğiz. Kimden yana kullanacağız? Halktan yana insandan yana kullanacağız. Mazlumdan yana kullanacağız. Bizim verilmeyecek hesabımız yoktur. Biz işsizliği, aşı, işi dile getiriyoruz. Beraber yaşamayı dile getiriyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz. Her inanca, kimliğe, yaşam tarzına saygılıyız. Herkesi seviyoruz.

VATANDAŞ DOĞRUDAN YANA OY VERECEK

Sandıkta mücadele yapacağız. İstanbul Büyükşehir’e Ekrem İmamoğlu’nu getireceğiz. Ankara’ya Mansur Yavaş’ı getireceğiz. Endişeniz olmasın. Ben bu halka, millete güveniyorum. Doğru neredeyse oraya gidecektir. Doğrudan yana oyunu kullanacaktır.”

ŞİŞLİ’DE İKİSİ DE KOLTUK TUTKUNU DEĞİL

Kılıçdaroğlu, Şişli belediye başkanlığı seçimiyle ilgili olarak da şöyle konuştu: “Hayri İnönü ve Muammer Keskin birlikte çalışacak, birlikte üretecekler. Elbette ki bayrağı bir başka arkadaşımıza teslim edeceğiz. Bilgi, birikim ve gücümüzle bayrağı ileriye taşımak arkadaşların görevi olacak. İkisinin bir arada huzurunuza çıkmasının benim açımdan ayrı bir önemi var. İki arkadaşımız da koltuk tutkunu değiller. İkisinin de tek amacı var; Şişli’ye hizmet etmek.” dedi. Kılıçdaroğlu, daha sonra partisinin Şişli belediye başkanı aday Muammer Keskin, Beyoğlu belediye başkanı adayı Alper Taş’la halay çekti.

Kaynak: hurriyet.com.tr
Copyright © 2019 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.