Başkanlık, milletvekili seçim anket sitesi : Dijital Sandık
2019 Yerel Seçim Anketi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ankara'daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun kendisiyle ilgili ifadelerine "Kendine gel kendine. Sen zalimsin, sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin" sözleriyle tepki gösterdi.

13 Mart 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pursaklar'daki toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

31 Mart Seçimleri çok önemli. Pursaklar'dan bu seçimde de rekor bekliyorum. Bu seçimlerde Pursaklar'dan özellikle ezan düşmanlarına sandıkta esaslı bir ders vermelerini bekliyorum. Ezanımızı hazmedemeyenler, bayrağımızı yakanlar CHP ile elele. Dörtlü çete CHP, HDP, sözde İYİ Parti bir de Saadetçik. Hepsi beraberler. Bunlara dersinizi sandıkta verin.

Netanyahu'ya sert yanıt

İsrail'in başındaki o soyguncu, soygundan yargılanıyor. Netanyahu, kendine gel kendine. Sen zalimsin, sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin. Kutsal mabedimize, postallarıyla senin askerin, polisin giriyor. İsrail'in başbakanı müslümanlara zulmü konuşmak yerine sosyal medyada seçimler için şahsımı hedef alıyor. Allah'ın izniyle bu millet ayakta olduğu sürece hiç kimse ezanların semalarda yankılanmasına engel olamaz, Kudüs davasını bize unutturamaz. Filistin halkının haklarının mücadelesini son nefesimize kadar sürdüreceğiz. Mübarek mescidimize yapılan her saldırı karşısında bizi bulacaklar. Herkes sussa bile milletimizle birlikte biz susmayacağız. Kudüs'ün İslam dünyası için taşıdığı öneme uygun yönetilmesi konusundaki mücadelemizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz. Ne ezanımıza yapılan saygısızlığı görmezden geleceğiz ne Mescid-i Aksa'nın, Kubbet-üs Sahra'nın postallarla kirletilmesine rıza göstereceğiz. Dışişleri Bakanıma talimatı verdim. Uluslararası bütün görüşmeleri sürdürüyor. Biz bu ülkede hiçbir Musevi'ye zulmetmedik, hiçbir sinagoga kalkıp da sizin yaptıklarınızı yapmadık. Bizi tahrik etmeyin. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz o ayrı mesele ama bunun hesabını uluslararası camiada size soracağız.

Büyük Ankara mitingi 23 Mart'ta

Biz bu bayrağın altında doğduk, bu bayrağın altında öleceğiz. Varsa bu bayraktan rahatsızlığı olan, gidip dilediği paçavraların altında ölebilir. Ama biz son nefesimize kadar burada olacağız. CHP'den FETÖ'cü belediye başkan adayları var. Yüzlerce bölücü örgüt sempatizanı CHP ve ittifak içinde olduğu diğer partilerin listelerinden belediye meclis üyesi gösterildi. Bunlar, seçildikleri zaman kime çalışacaklar? Elbette Kandil'e çalışacaklar.

Biz çukur eylemlerinin ardından belediyelerden PKK'yı temizlemek için uğraşırken, şimdi CHP ve ittifak ortağı, bunları kendi sırtlarında belediyeye taşıyor. Bölücü örgütün emrindeki parti, CHP ve sözde iyi parti ile olan ittifakını artık gizleme gereği dahi duymuyor. İttifakın iç yüzü hergün belli oluyor. Seçime gidiyoruz ama ortada ne genel başkanları ne büyükşehir adayları var. Büyük Ankara mitingimizi 23 Mart'ta gerçekleştireceğiz. CHP, HDP emri Kandil'den alıyor.  Bu ittifak karanlık bir ittifak. 

'Bilkent Şehir Hastanesi'ni yarın açıyoruz'

29 kalem yatırımın Pursaklar'a hayırlı olmasını diliyorum. Pursaklar'a yatırımlar arasında belediye hizmet binası da var. Her alanda şehrimizi eşi benzeri görülmemiş hizmetlerle tanıştırdık. Sağlıkta ülkemizin en büyük şehir hastanesini Ankara'ya kazandırdık; Bilkent Şehir Hastanesi'nin açılışını yarın yapıyoruz. Bay Kemal, SGK başkanı olduğu dönemde hastaneler için '10 yıl önce daha iyiydi' diyor. Bir koyun teslim edin kaybeder gelir ama koltuğu kaybetmiyor. Yüzlerce hizmetle Pursakları Ankara'nın yükselen yıldızı haline getirdik. Kuyubaşı-Esenboğa metro hattıyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. İlçemizi yüzlerce parkla donattık. Köy konakları, kreşlerle Pursaklar'ı cazibe merkezi haline dönüştürüyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarımızın çok güzel projeleri var.

Kaynak: cnnturk.com
Copyright © 2018 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.