Başkanlık, milletvekili seçim anket sitesi : Dijital Sandık

Seçim kampanyalarında bugün (2 Haziran 2018)

Hangi aday ne söyledi? Liderlerin açıklamaları, gündemdeki tartışmalar. 24 Haziran seçim kampanyalarında bugün.

fffffffff.jpg

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya ve Aksaray'da

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kılıçarslan Meydanı'nda düzenlenen Konya mitinginde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkenin ve milletin hayrına tek söz söylemeyenler baktılar ki bize diş geçiremiyorlar şimdi terörle mücadele kahramanlarımıza saldırıyorlar." dedi.

Konya'nın ardından Aksaray'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Bugün başı açık, başı örtülü yargıda, emniyette, devletin bütün kademelerinde çalışıyor mu, çalışıyor. Evet Sayın İnce, özgürlük bu. Lafla olmuyor, icraatla oluyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksaray'da iftar programında yaptığı konuşmada Muharrem İnce'nin açıklamalarına ilişkin, "Biz terörist olanın apoletini söktük. Teröristlere karşı mücadele edenlerin değil." dedi.

Erdoğan, "Darbeci generallerin apoletlerini biz değil, yargı söktü. Bunu da bilesin. Cumhurbaşkanının öyle bir yetkisi dün yoktu, bugün yok, yarın da yok." ifadelerini kullandı.

2- Başbakan Yıldırım Bolu ve Düzce'de

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisince Bolu Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Yıldırım, "Onların hazmedemediği şey, 16 yıllık bu başarı tablosudur, bu tarihi değişimdir. Recep Tayyip Erdoğan'ı, millet iradesini iktidara taşıdığı, darbecilerin, vesayetçilerin düzeni bozulduğu için istemiyorlar. Recep Tayyip Erdoğan'ı kendi menfaat siyasetine alet edemedikleri, teslim alamadıkları için indirmek istiyorlar." dedi.

'Türkiye'yi hedef alanlar kaybetmeye mahkumdur'

Başbakan Yıldırım, AK Parti'nin Düzce mitinginde vatandaşlara hitap etti

Başbakan Yıldırım, "Bugünlerde finans operasyonlarıyla Türkiye'ye ayar vermeye çalışıyorlar. Türkiye'yi hedef alanlar, siyaset mühendisliği yapanlar kaybetmeye mahkumdur." dedi.

Yıldırım, AK Parti Ankara Milletvekilleri Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Ankara İl Başkanlığınca Pursaklar'daki Selçuklu Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Ankara Milletvekilleri Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Bir kulağı Kandil'de, bir kulağı Pensilvanya'da olanlarla bu ülkenin geleceği inşa edilemez." dedi.

3- Muharrem İnce, Nevşehir, Adıyaman ve Malatya'da

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Nevşehir Diriliş Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'e yönelik eleştirilerde bulundu. 

"Senin apoletlerini sökmezsem ben de Muharrem İnce değilim." diyen İnce, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı beni eleştirirken, masanın birinde 2. Ordu Komutanı oturuyor. Partililer alkışlıyor, bu general de alkışlıyor. Cumhurbaşkanı olduğumda, 30 Ağustos'ta emekliye ilk ayıracağım general o olacak. Bunu yapamazsın, Türk ordusunun düştüğü duruma bakın. Üçte biriniz gitmiş ilkokulu bile bitirmeyen FETÖ'ye diz çökmüşsünüz, bir kısmınız da Erdoğan'ın emrine girmişsiniz, siz siyasi partilerin değil Türk milletinin askerisiniz."

İnce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki alanda düzenlenen mitingde, Türkiye'nin sorunlarına çare olmak, barıştırmak ve zenginleştirmek için konuşacağını ancak arada kendisine söylenen sözlere de cevap vereceğini belirtti. 

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin yanında bulunan alanda düzenlenen mitingde, Malatya'nın, Türkiye'de iki cumhurbaşkanı çıkaran tek il olduğunu söyledi. 

İnce, seçilmesi durumunda kayısıyı mutlaka, alan bazlı desteklemenin içine alacaklarını ifade ederek, göreve gelmesi halinde, ülkede yerli ve milli ürünlerin kullanılacağını dile getirdi.

4- Kılıçdaroğlu: Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu'nun kurulması lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pendik Çınardere Mahallesi'ndeki "mülkiyet mağdurları"yla bir araya geldi. Mahallelinin sıkıntılarını dinleyen Kılıçdaroğlu, sorunların çözümü için vatandaşlara söz verdi.

Kılıçdaroğlu, "Yeni modelde cumhurbaşkanlığına bağlı bir Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu'nun kurulması lazım." dedi.

5- Bozdağ: Davamız, Türkiye'nin bölgesinde tartışılmaz bir güç haline gelmesi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde partisinin seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinin yaklaştığını, herkesin şimdi meydanda ve heybesinde olanı milletin önüne çıkarmaya, millete anlatmaya, onların gönlünü, duasını kazanmaya gayret ettiğini söyledi. 

Bozdağ, "Bizim derdimiz, bizim tasamız, bizim davamız, Türkiye'nin bölgesinde tartışılmaz bir güç, dünyada ise küresel bir aktör haline gelmesidir." dedi.

6- Akdağ: Sen Türk milletinin sesi misin, Pensilvanya'nın sesi misin?

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen mitingde, Aksaraylılara hitap etti.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, "Ne diyor sayın İnce; 'Efendim FETÖ'yü usulüne göre istememişsiniz'. Kardeşim, onlarca klasör, Adalet Bakanlığımızca Amerika’ya çoktan gönderildi. Peki sen kimin sesisin? Sen Türk milletinin sesi misin, Pensilvanya'nın sesi misin? " dedi.

7- Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Her oy bir sorumluluk gerektirir

Bursa'nın Karacabey ilçesinde Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin temel atma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, AK Parti kadroları olarak bakış açılarında sağlığa her zaman birinci sırada yer verdiklerini söyledi.

Çavuşoğlu, "Biz önümüzdeki 5 yılda size 3-4 kat büyümeyi, refaha, huzura, zenginliğe, daha fazla katma değere kavuşmayı vadediyoruz.Tercih sizin kardeşlerim, her oy bir sorumluluk gerektirir." dedi.

8- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Geçmişte afla ilgili çok kötü tecrübelerimiz oldu

Antalya'daki temasları kapsamında medya temsilcileriyle bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, afla ilgili sorulara şu cevabı verdi: "Geçmişte afla ilgili çok kötü tecrübelerimiz oldu bizim. O yüzden bu, çok basit bir konu değil, bayramdan önce böyle bir bekle

nti ortaya konulması da doğru değil."

9- Milli Savunma Bakanı Canikli'den İnce'ye 'apolet' tepkisi

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin sözlerine ilişkin, "Korgeneral İsmail Metin Temel'in apoletleri, bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmesinin nişanesidir ve bu apoletler milletimiz tarafından takılmıştır. Sizin bu apoletleri sökmeye gücünüz yetmez. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve onun komutanının apoletlerine dil uzatmak sizin haddiniz değildir." ifadelerini kullandı.

10- AB Bakanı Çelik: 24 Haziran seçimlerinde önemli bir işe imza atacağız

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana'da iş adamlarıyla bir restoranda bir araya geldiği toplantıda, 2002'den beri başlattıkları yolculukta hep beraber büyük bir tarih yazıldığını ve bunda herkesin emeğinin olduğunu söyledi.

Çelik, "Şimdi 24 Haziran seçimlerinde önemli bir işe imza atacağız." dedi.

11- Sarıeroğlu: Güçlü bir Meclis oluşturacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Pozantı ilçesinde vatandaşlarla buluştu, esnafı ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Sarıeroğlu, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde destek istedi.

Sarıeroğlu, "Önümüze bariyerler çıkarmaya çalıştılar. Çok önemli bir eşikteyiz, 24 Haziran çok önemli bir tarih. Güçlü bir Meclis oluşturacağız, güçlü bir Türkiye yolundayız." dedi.

12- Karamollaoğlu: Bir numaralı meselemiz, kucaklaşabilmektir

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, partisince İzmit'teki 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 24 Haziran'daki seçimlerin barış ve huzur içerisinde yapılmasını arzu ettiklerini söyledi.

Karamollaoğlu, "Bir numaralı meselemiz kucaklaşabilmektir. Bizim gibi düşünmeyen, bizim gibi inanmayan, bizim politikamızı benimseyen veya benimsemeyenlerle kucaklaşabilmektir." dedi.

13- Akşener Gaziantep'te konuştu 

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisinin Gaziantep İl Başkanlığınca 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada dış politikada en önemli bakış açılarının Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesini hayata geçirmek olduğunu söyledi.

14- AK Parti yurt dışı seçim beyannamesini açıkladı

AK Parti Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik seçim beyannamesini açıkladı.
Copyright © 2018 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.