Başkanlık, milletvekili seçim anket sitesi : Dijital Sandık

AK Parti ne kadar oy alıyor? Son seçim anketi sonuçları

Türkiye 24 Haziran Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili erken genel seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere sayılı günler kala hangi parti ne kadar oy alıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş ne kadar oy alır? İşte son anket sonuçları

ak-parti-ne-kadar-oy-aliyor-son-secim-anket-sonuclari-h1526542576-91fb241.jpg

Türkiye 24 Haziran Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili erken genel seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere sayılı günler kala hangi parti ne kadar oy alıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnceMeral AkşenerSelahattin Demirtaş ne kadar oy alır? İşte son anket sonuçları

Seçime 39 gün kala araştırma şirketleri, seçim anketleri için sahada aktif şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

AK PART NE KADAR OY ALIYOR?

"AK Parti yönetiminin son yaptırdığı anketlerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın oyu yüzde 54, milletvekilleri seçimlerinde ise AK Parti'nin yüzde 44, Cumhur İttifakı'nın oyunun da yüzde 51 olduğu belirtildi.

Andy-Ar Başkanı Faruk Acar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapılan tüm anketlerde önde olduğunu, oy oranının da yüzde 55 seviyesinde olduğunu açıkladı.

CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE 55

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu da son seçim anket sonucunu paylaştı. AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 55 seviyesinde olduğunu belirten İbrahim Uslu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerde de Recep Tayyip Erdoğan'ın önde olduğunu açıkladı.

"İLK TURDA BİTECEK"

Uslu, "Seçimler ilk turda bitecek gibi görünüyor" diyerek sözlerini noktaladı.

ERDOĞAN İLK TURDA İPİ GÖĞÜSLÜYOR

Geçtiğimiz günlerde Mehmet Acet bir anket şirketinin seçim sonuçlarını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı adayları açıklandıktan sonra yapılan, benim ilk ciddi anket diye nitelediğim bu araştırmaya göre, Cumhur ittifakının ortak adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 55 oy oranıyla seçimleri ilk turda kazanıyor.

İNCE VE AKŞENER BİRBİRİYLE YARIŞIYOR

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve İYİ Parti’nin adayı Meral Akşener, yüzde 35 civarında potansiyeli olan bir havuzdaki oyları kendi aralarında paylaşıyor. İnce yüzde 25, Akşener yüzde 11 oy alabiliyor.

ASARDA Araştırma firmasının Türkiye Genelinde 81 ili kapsayan 8 bin 383 kişinin katıldığı, internet üzerinden Onlineveri sistemi ile yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anket sonuçlarına göre AK Parti yüzde 44.6, CHP yüzde 14.7, İYİ Parti yüzde 13.3, HDP yüzde 7.3 ve MHP yüzde 7.2 oranında oy alıyor. 

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Anket sonuçlarına göre cumhurbaşkanlığı seçimine girecek adayların oy oranları da şöyle gözüküyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 55.9 ile ilk turda ipi göğüsleyecek görünüyor. Muharrem İnce yüzde 19.7, Meral Akşener yüzde 15.3, Selahattin Demirtaş yüzde 7.6 bandında gözüküyor. 
Copyright © 2018 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.