Başkanlık, milletvekili seçim anket sitesi : Dijital Sandık
2019 Yerel Seçim Anketi

Destici'den 24 Haziran açıklaması

BBP Genel Başkanı Destici, 24 Haziran seçimleri ile ilgili olarak "Ya Türkiye ileriye gidecek, büyüyecek, güçlü bir hükümetle, güçlü bir meclisle; ya da kaoslara, krizlere, darbelere geri dönecek" dedi.

13.06.18

8.jpg

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, A Haber'in canlı yayın konuğu oldu. 

Millet ittifakına ilişkin Destici, "Nasıl birliktelik kuracaklar? Hükümette de birlikte mi olacaklar? Mecliste birlikte mi hareket edecekler? Bütün bunları milletimize açıklasınlar" diyerek, şöyle konuştu:

"Şimdi bir taraftan bizim ordumuz, kahraman Mehmetçiğimiz, güvenlik güçlerimiz , polisimiz Afrin'e operasyon yapıyor PKK'ya karşı. Öbür taraftan Kandil'e operasyon yapıyoruz, ama içerideki bazı siyasetçilerimiz onların uzantıları ile iş tutuyor. Bu olmaz. Bu devlete de ,millete de ihanettir. Dolayısıyla bunun kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Biz Büyük Birlik Partisi olarak bunu reddediyoruz.

Tabi Cumhur İttifakı karşısındaki partilerin oluşturduğu ittifak, Cumhurbaşkanı seçimlerinden ümidini kesmiş en azından mecliste çoğunluğu elde edebilir miyiz , bu şekilde hükümeti ya da Türkiye'yi kilitleyebilir miyiz gibi bir hesap içerisindeler ve bir algı oluşturuluyor. Sanki burada çoğunluk kaybediliyormuş gibi.

Ya da efendim işte cumhurbaşkanlığında verin ama mecliste en azından denetim denge sağlansın diye hükümeti ya da devleti kitleme gibi bir organizasyonun ya da bir çalışmanın içindeler. Dolayısıyla ben milletimizin bunu da gördüğünü ve 24 Haziran'da da buna göre oy kullanacağına inanıyorum. Benim Milletimizden bir şüphem yok." 

Kaynak: Yeniçağ
Copyright © 2018 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.