Dijital Sandık
23 Haziran 2019 İstanbul Seçim Anketi Sonuçları İçin Tıklayınız

Perinçek Babala TV'de anlattı: Önümüzdeki depremler nasıl aşılır?

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek Babala TV'de Oğuzhan Uğur'un konuğu oldu. Perinçek, 'Ülkemizin önünde büyük ekonomik depremler var. Önemli dış tehditler var. Türkiye'ye çıkış yolunu göstereceğiz.'dedi

14.06.18

12.jpg

BaBaLa TV youtube kanalında Oğuzhan Uğur’un sunduğu Erken Seçim Özel programına katılan Doğu Perinçek önemli açıklamalarda bulundu. Doğu Perinçek, “Biz toplumun önüne çözümler koyan ve toplum zora düştüğü zaman oradan çıkış yolunu gösterecek olan, bir anlamda tarihin pususuna yatmış bir partiyiz. Biliyoruz ki saat dönecek dolaşacak o noktaya gelecek ve orada biz lazımız. Oraya geldik. Ülkemizin önünde büyük ekonomik depremler var. Önemli dış tehditler var. Amerika ve İsrail Doğu Akdeniz’den, Ege’den namlularını gösteriyor. Güney’de PKK’yı üzerimize sürüyor. Burada Türkiye’ye bir kurtarıcı lazım. Atatürk gibi. Biz işte oyuz. Tarihin zamanı geldiği zaman görevleri omuzlayacak fedai gücüz. Bizim zamanımız geldi. Geçmişte istikrar dönemiydi. İstikrar dönemlerinde devletin çarklarını kim olsa çevirir. İstikrarsızlık dönemlerindeyse kurtarıcılar ortaya çıkar. Şimdi o kurtarıcı rolü için tarihin içinde ona hazırlanmış, kendini ona adamış bir Vatan Partisi var Türkiye’nin.” dedi.

Ekonomi konusunda diğer partilerin programlarının birbirinin aynı olduğunu vurgulayan Perinçek, “Türkiye sistemin çıkmazına geldi. Amerika’nın bize dayattığı borçlanma ekonomisi ve bölünme planı çıkmaz. Şimdi toplumun önümüzdeki depremlerle sarsıntılarla yüz yüze geleceği zaman geldik. Üretim ekonomisi diyoruz. Tasarruf yapacağız. Tasarruflarımızla yatırım sağlayıp herkese iş sağlayacağız. Başka bir çaremiz yok. Dışarıdan borç alarak çarkı çevrime dönemi bitti.” dedi.

Oğuzhan Uğur’un “Üretim hamlesine kalkıştığınızda dışarıdan gelecek olan tehditlerle nasıl baş edeceksiniz?” sorusu üzerine Doğu Perinçek, “Şu andan bunun önlemini aldık. ABD’den gelecek tehditleri göğüsleyecek ittifakları Suriye, Irak, İran ve Rusya’yla oluşturmaya başladık. Rusya’yla Türkiye’nin ilişkileri bozulduğunda bunu biz düzelttik.” vurgularını yaptı.

Perinçek FETÖ’yle mücadele konusunda, “FETÖ’yle mücadele yalnızca hakimle savcıyla olmaz. Aynı zamanda kültürel bir mücadeledir. FETÖ’nün karşısında başka bir cemaati tarikatı koyduğunuz zaman toplumu dönüştüremezsiniz. Ama FETÖ’yle mücadeleyi Atatürkçülük temelinde koyarsanız toplumsal bir temele oturtursunuz.” uyarılarını yaptı.

Muharrem İnce ve Meral Akşener ile arasındaki farklara ilişkin ise, “Önemli program farkları var. Biz üretim ekonomisi diyoruz. Onlar ABD’ye güven vereceğiz, sıcak para gelecek diyorlar. Demirtaş’ı cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağız diyorlar. Demirtaş PKK’nın elamanı. PKK’yı hükümete sokarsanız terörle nasıl mücadele edeceksiniz. Bu ABD’nin dayattığı bir iktidar projesidir. Meral Akşener FETÖ’nün elamanlarını içişleri bakanlığı döneminde atamış birisidir.” “CHP’lilere verdikleri imza için teşekkür ederiz ancak onlar bana imza verdi diye PKK’nın hükümet ortağı olmasını mı destekleyeceğim? Bunun bedeli PKK’yı desteklemem değildir.” “Kılıçdaroğlu’na ittifak önerdim. Cumhurbaşkanı adayımız olun dedim. Kılıçdaroğlu kabul etti ama diğerlerin ikna edemedi. Tek şartımız vardı, HDP’yle aramıza sınır çekmek. SP’yi bile aralarına aldılar. HDP’yi saklı müttefikleri yaptılar. Ama Vatan Partisi’ne karşı alerji neden, çünkü Amerika’nın hedef aldığı parti. Güneydoğuda Kürtlerin oyu PKK’yla HDP’yle uzlaşarak değil PKK’nın kökü kazınarak kazanılır.” açıklamalarında bulundu.

Oğuzhan Uğur’un “Öcalan’la neden normal bir ifadeyle değil de gülerek fotoğraf verdiniz?” sorusu üzerine Doğu Perinçek, “Çamurun içine de girsem ben Doğu Perinçek’im. Nerede olursam olayım bir karakterim var bir kişiliğim var. Ben kendime güveniyorum. Oraya doğru amaçla gittim. PKK’ya silah bırakın dedim. Hatta o dönemin generalleri bu görüşmemin PKK’yı zayıflattığını söylediler. Bugün de Vatan Partisi’nde terörle mücadele etmiş birçok komutan var. Öcalan’ı yargılayan hakim Turgut Okyay, Öcalan’ı sorgulayan komutan Hasan Atilla Uğur ile de fotoğrafım var ancak onlar gösterilmiyor. Onlar da benimle birlikte” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı seçildiğinde sarayda oturmayacağını vurgulayan Perinçek, “Beşetepe’yi bilimler akademisi yapacağız. Çankaya çok anlamlı. Zorluklar Çankaya’da yenilir. Adı bile anlamlıdır.” dedi.

Doğu Perinçek Çin’in Vatan Partisi’ne olan ilgisini ise şöyle açıkladı, “Çünkü Çinlilerin Türkiye’nin bağımsız ve bütün olmasına ihtiyaçları var. Çin’in güvenliği Türkiye’den başlıyor. Kürdistan kurulursa ipek yolu kesilir, ABD Basra körfezine tüner ve Çin’in bütün enerji kaynaklarını yok eder. Bağımsız ve başı dik Türkiye’yi ancak Vatan Partisi yönetir. Çin ve Rusya Türkiye’de yobazlık olmasın istiyor. Çünkü yobazlık onlar için terör.”

Gençler için umutlu bir gelecek vaat eden Perinçek, “Herkesin tarlasını ekmesi, biçmesi, tezgahında çalışması, kepengini akşam mutlulukla kapatması, çarşılarımıza bereket için üretmek için, ürettiklerimizi adil bir şekilde paylaşmak için, Türkiye’de huzur olsun terör bitsin, vatan bütünlüğü sağlansın Amerikan tehditleri karşısında ordumuz dik dursun, polisimiz canlı bombaların üzerine atlamak zorunda kalmasın, geleceğimiz güven içerisinde olsun, Türkiye’mizi Atatürkçü bir gençliğe emanet etmemiz, geceleri rahat uyumamız için vatan partisi diyoruz.” vaatlerinde bulundu.

Kaynak:Aydınlık
Copyright © 2019 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.