Başkanlık, milletvekili seçim anket sitesi : Dijital Sandık
2019 Yerel Seçim Anketi

Liderlerin radyo ve TV sıraları belli oldu

Cumhurbaşkanı adaylarının TRT'de yapacakları propaganda konuşmalarının sıralaması belli oldu. Buna göre, Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek ilk konuşan olacak. Perinçek'in ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener konuşacak. Muharrem İnce ise, TRT'de propaganda konuşması yapmak için başvurmadığı için kuraya dahil edilmedi

08.06.18

q4.jpg

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nde, TRT’de propaganda konuşması yapmak üzere başvuran cumhurbaşkanı adayları ile siyasi partilerin sıralamaları için Yüksek Seçim Kurulu’nca (YSK) ad çekildi. 

Buna göre, 17 Haziran’da sırasıyla Doğu Perinçek, Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener; 23 Haziran’da ise sırasıyla Karamollaoğlu, Akşener, Erdoğan, Perinçek ve Demirtaş TRT’de konuşma yapacak. 

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, YSK’ya propaganda konuşması yapmak üzere başvurmadığı için kuraya sokulmadı. YSK kararına göre, tutuklu Demirtaş’ın 2 konuşması Oran’daki S1 Stüdyosu’nda kayda alınacak.

Kaynak: www.haberturk.com
Copyright © 2018 Dijital Sandık Tüm hakları saklıdır.